Суд фактично легалізував рейдерське захоплення музею в Пирогові

2024-08-10 17:46:04
Суд фактично легалізував рейдерське захоплення музею в Пирогові

У Міністерстві культури та інформаційної політики заявили, що Північний апеляційний господарський суд легалізував рейдерське захоплення частини території та приміщень Національного музею народної архітектури та побуту України

Про це повідомляє інформаційний портал "MY HISTORY" з покликанням на "Українська правда".

Як повідомляє МКІП, з 2020 року між музеєм та "групою невстановлених осіб" тривав судовий процес щодо власності на території Пирогова. Як йдеться в судовій справі на ресурсі "Опендатабот", з музеєм судиться компанія зі сфери спортивного навчання, забудовник й агенство з нерухомості ТОВ "Манеж-Холл". Фактично компанія намагається привласнити державне майно.

"Восени 2020 року групою невстановлених осіб вчинена спроба рейдерського захоплення нерухомого майна нежитлових будівель та земельної ділянки загальною площею понад 17 800 кв. м шляхом реєстрації на підставних осіб. Музей в Пирогові використовує це майно на законних підставах з 1970-х років, шляхом реєстрації відповідного майна на підставних осіб", – йдеться в повідомленні.

Після цього музей звернувся за захистом до Офісу антирейдерства Міністерства юстиції України. В установі розглянули скаргу та скасували нову незаконну реєстрацію, також відкрили кримінальну справу. Її передали під керівництво Офісу генерального прокурора України.

Вже у лютому 2024 року компанія, що намагалася отримати частину територій музею, звернулася до Господарського суду міста Києва з позовом. Втім установа його відхилила та залишила в силі наказ Офісу антирейдерства Міністерства юстиції.

Після того, як 7 серпня 2024 року Північний апеляційний господарський суд задовольнив позов забудовника та скасувати наказ Міністерства юстиції України, Музей в Пирогові разом з Міністерством культури звертатиметься до Верховного суду.

Про музей в Пирогові

Це архітектурно-ландшафтний комплекс на півдні Києва. В ньому представлені елементи з усіх історико-етнографічних регіонів України: Полісся, Слобожанщини та Полтавщини, Карпат, Наддніпрянщини, Поділля та Півдня.

Тут відбуваються сезонні етнографічні ярмарки, а на народні свята проводять тематичні події.

Національний музей народної архітектури та побуту України

В Національному музеї народної архітектури та побуту України зберігаються близько 300 пам'яток народного будівництва XVI-XX ст. Серед них хати, комори, криниці й інші традиційні господарські елементи того часу.

Його створили у 1969 року на історичних землях, що раніше належали Києво-Печерській лаврі, а функціонувати для відвідувачів музей розпочав у 1976 році.

Зараз в комплексі зберігаютьмя близько 100 тисяч експонатів: народний одяг, тканину, меблі, знаряддя праці, вироби гончарів, бондарів, теслів, столярів, ковалів, народний живопис та розпис, музичні інструменти, дитячу іграшку тощо.

 

Всі матеріали на сайті захищені згідно законодавства України
Розробка сайту - FOBS